-----

Wspaniała sprawa! klatka wystawowa.

(Kliknij po więcej zdjęć)

Może być również wykorzystana, jak w naszym przypadku, jako kojec dla malutkich kociąt i ich matki. Polecam. Klatka jest dziełem Doroty Wrońskiej, naszej przyjaciółki, właścicielki Hodowli Kotów Norweskich Leśnych Koty Królowej Maud*PL.
Namiary kontaktowe w zakładce Znajomi-----

Nowy dom w Duchnowie

(Kliknij po więcej zdjęć)
-----

Wielki a zarazem niespodziewany sukces wystawowy w 2011r.

W rankingu TOP NFO PL organizowanym pod patronatem Klubu Hodowców i Miłośników Kotów Norweskich Leśnych AGNAR nasza kotka Celine i nasz kocur kastrat Chester zdobyły drugie miejsce!!!!


-----

W dniach 4 i 5 grudnia 2010r. nasze kocięta po raz pierwszy brały udział w XIII i XIV Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych w Warszawie organizowanej przez Elitarny Klub Kota Rasowego. W sobotę na XIII Wystawie nasze cztery kociaki Anulka Afrodyta Agat i Axel przeszły chrzest bojowy. Pierwsze oceny sędziowskie dobre a nawet bardzo dobre Anulka Ex1. Na XIV Wystawie nasz miot A w skład którego wchodziły trzy kocięta Anulka Agat i Axel zdobyły OCENĘ 1, MON BIS oraz BIS litter cat. 2 Zdobyły pierwsze miejsce wśród miotów kotów zaliczanych do kategorii półdługowłose To wielki sukces dla naszej hodowli, który uwieńczył kilka miesięcy ciężkiej pracy przy wychowaniu i opiece nad naszymi maluchami. zdjęcia z wystawy zamieściliśmy w galerii.

-----

Na ostatniej naszej wystawie w lutym tego roku,organizowanej przez Klub Jedynka, poznaliśmy właścicielkę hodowli Duszek Lasu*PL Panią Leszkę. Swatem był Marek z hodowli Zielone Migdały*Pl. Mamy kawalera dla Celine, jest nim piękny kocur IC S*Just Catnap's Benjamin. Trochę czekaliśmy na ten dzień, 11 kwietnia 2010r. to dzień otwierający kolejny etap w naszej hodowlanej przygodzie. Jedziemy z Celine do kocura. Wielkie obawy i niepokój o naszą koteczkę. Jak to zniesie? Oj! Chyba spłatała nam figla. Przez miesiąc oczekiwanie, chociaż jedno kocię!!!. Nasze marzenie się spełniło i to chyba z wielką nawiązką. W dniu 12 maja 2010r. USG wykazało ciążę mnogą, osiem albo nawet dziewięć kociaków. Szok! Z jednej strony wielka radość, że Celine będzie mamulą, a z drugiej troska o jej zdrowie. Gdzie tak filigranowa kotka pomieści tyle maluchów, jak je urodzi a potem wychowa. Och jak bardzo potrzebujemy pomocy i wsparcia moralnego. Magda i Marek jak zwykle stanęli na wysokości zadania. Za ich namową, dzisiaj byliśmy u lekarza ginekologa - położnika, który potwierdził ilość kociaków, oraz to że rozwijają się prawidłowo. Zaoferował stałą pomoc dla Celine, w dzień i w nocy, aż do pojawienia się jej potomstwa na świecie To już 45 dzień ciąży.

Kolejna wizyta u weterynarza specjalisty, kontrolne badanie USG. Wszystko jest OK. Szybkie bicie malutkich kocich serduszek robi ogromne wrażenie. Do porodu pozostało 5-6 dni. Wszystko już przygotowane, wiadomości przyswojone. Przed nami kolejny egzamin. Poród !!!

KOCIĘTA PRZYSZŁY NA ŚWIAT